Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Yüzyıllardır çeşitli hastalıklara şifa olan bitkiler artık içerisinde bulunduğumuz teknolojinin gelişmesiyle birlikte bütün hastalıklara çözüm olabilecek bir duruma gelmiştir. Hastalığa göre doğru miktarlarda kullanılan bitkilerin çözüm olmayacağı hiçbir hastalık yoktur.

Bitkisel tedavi yöntemleri bugün bile son derece tercih edilen bir yöntemdir. Normal ilaçların içerisinde bulunan kimyasalların, bitkisel tedavi yöntemlerinde olmaması, bu yöntemin neden bu kadar çok tercih edildiğini ortaya koymaktadır. Ülkemizde çoğu kişi, bitkisel tedavi yöntemlerini televizyondan, internetten ya da haberlerden öğrenmektedir. İşte bu noktada doğru bilgilere ulaşmak son derece önemli olmaktadır.

Bitkisel Tedavi Yöntemlerinin İyi Geldiği Hastalıklar

Bitkisel tedavi yöntemlerinin iyi geldiği hastalıklar hakkında şunları sıralayabiliriz:

Adet Sancısı: İçerisindeki B6 vitamini olan muz ve tarçın kadınların adet dönemi sancısına iyi gelmektedir. Aynı şekilde limon çayına bal atıp tüketmekte sancıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Bitkisel Çözümler Nelerdir

Akciğer Hastalıkları: Bal, hardal, karabiber, ısırgan tohumu ve mürsafi eşit miktarlarda karıştırılıp tüketildiğinde bazı akciğer rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Alerji: Alerji rahatsızlıklarında özellikle kayısı tüketmek bünyeye iyi gelmektedir.

Apandisit: Apandisti önleyen en etkili bitkisel tedavi yöntemi böğürtlen çayıdır.

Arpacık: En sık karşılaşılan rahatsızlardan biri olan arpacığa sirke ve susam yağı karışımı, kuru üzüm bal ve anason karışımları iyi gelmektedir.

Bağırsak: Sindirimi son derece kolay olan elma, bağırsak problemi yaşayan kişilere yardımcı olmaktadır.

Bademcik: Bademcik rahatsızlarına balık yağı ve kekik gargarası iyi gelmektedir. Gargaranın düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Basur: Aç karnına üzerlik tohumu ve zulumba tüketilmesi, basura iyi gelmektedir.

Depresyon: Çikolata, istiridye, patates ve avokado tüketmek depresyon dönemindeki kişilere iyi gelmektedir. Bu besinler sayesinde kişiler depresyon dönemindeki huysuzluğunu, bıkkınlığını ve uyuşukluğunu üzerinden atmaktadır.

Diş: Meyve, sebze, muz, beyaz peynir ve yoğurt tüketmek diş sağlığına son derece iyi gelmektedir.

Dudak Çatlaması: Özellikle kış aylarının soğuğunda oluşabilen dudak çatlamalarına gülyağı ve balmumu eritilerek sürülürse dudak koruma altına alınır. Aynı şekilde susam yağı da dudak çatlamasına kadar kullanılabilir.

Ergenlik Sivilceleri: Pek çok gencin büyük kâbuslarından biri olan ergenlik sivilcelerine çözümü nar kabuğu ve şap sunuyor. Sıcak suda kaynatılan nar kabuğu ve şapı yüzüne sürebilirsiniz.

Göz: Mısır, ıspanak ve havuç göz sağlığına son derece iyi gelmektedir. Bu besinlerin pişirildikten sonra hemen tüketilmesi daha faydalı olacaktır.

Grip: Grip döneminde özellikle anne, hardal, tarçın ve küçük portakal tüketilmesi gerekmektedir. Küçük portakalın içerisindeki C vitamin sayesinde öksürük kesilmektedir.

 

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Benzer Konular

Yorumlar (0)