Göbek Eriten Diyet

Fazla kilolarınız eğer göbek bölgesinde daha yoğunsa, kilo vermeye başladığınızda ilk kilolarınızı bu bölgeden kaybedersiniz. Göbek bölgesindeki kilolardan kurtulabilmek için göbek eriten diyet uygulamanız gerekmektedir. Aynı zamanda uyguladığınız bu diyete de sadık kalmanız gerekmektedir.

İnternet üzerinde çok fazla göbek eriten diyet programları bulunmaktadır. Ancak bir diyet size kısa süre içerisinde istediğiniz sonucu vermez. Göbek bölgesini eritmek için sadece diyet yapmak da yetmez. Göbek bölgenizi eritmek istiyorsanız mutlaka diyet yapmanız gerekmektedir.

Göbek Eriten Diyet

Göbek eriten diyet programı şu şekilde olabilir:

  1. Gün:

Kahvaltı: 2 yumurtalı yağsız omlet

Ara öğün: Çilek, salatalık, yaban mersini ya da yoğurt

Öğle Yemeği: Salata, tavuk ızgara ya da ton balığı

Ara Öğün: 20 adet badem

Akşam Yemeği: Haşlama tavukgöğsü, haşlanmış patates ve bol yeşillikli salata

  1. Gün:

Kahvaltı: Haşlanmış yarım patates ve 2 adet çırpılmış yumurta

Ara öğün: Süt, yaba mersini ya da çilek

Öğle Yemeği: Ispanak salatası ve haşlanmış tavukgöğsü

Ara Öğün: 1 adet sap kereviz ve 3 çay kaşığı fıstık ezmesi

Akşam Yemeği: Az yağlı et ve yeşil fasulye

  1. Gün:

Kahvaltı: 1 kâse yağsız yoğurt ve mevsim meyvesi

Ara Öğün: Haşlanmış hindi eti ve brokoli

Ara Öğün: 2 tane havuç

Akşam Yemeği: Balık ve zeytinyağlı bol salata

Göbek Eriten İçecekler

Yediklerinize dikkat ettiniz ve sporunuzu da düzenli olarak yaptığınız halde bir şeyler eksik kalabilir. Göbek eritmek için aynı zamanda doğru içecekleri tüketmeniz gerekmektedir. Göbek eriten içecekler şu şekilde sıralanabilir:

-Limon suyu- salatalık ve zencefil karışımı

-Yeşil çay karışımı

-Kızılcık suyu ile hazırlanan karışım

-Sade limonlu su karışımı

-Sarımsak suyu

Göbek Eriten Egzersizler

Göbek eriten egzersizler, göbekteki yağların ve fazla kiloların yok olmasına yardımcı olmaktadır. Uygulayabileceğiniz en etkili egzersizler mekik çekmek ve karın kası çalıştırmaktır. Karın kaslarını çalıştırmak göbek eritme noktasında çok önemlidir. Çünkü karın kaslarının üzerinde yağlar bulunmaktadır. Göbek bölgenizdeki yağları eritmek için mutlaka göbek bölgenizi çalıştıracak egzersiz yapmanız gerekmektedir.

Göbekteki yağların erimesi için mutlaka nabzın yükselmesi gerekmektedir. Bunun için 20 30 dakika kadar yüksek enerji harcanabilecek egzersizlerin yapılması gerekmektedir.

Uzmanlar göbek eritmek için haftada düzenli olarak yürüyüşlerin yapılmasını öneriyorlar. Alt sınır en az 150 dakika olmalıdır. Spora ne kadar fazla vakit ayırırsanız yağlarınızdan da o kadar kısa sürede kurtulabileceğiniz bilmeniz gerekmektedir.

 

Göbek Eriten Diyet

Benzer Konular

Yorumlar (0)