Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Kahve, içerdiği antioksidanlar sayesinde kalbe, tansiyona iyi gelirken, hafızamızı güçlendiriyor ve mide rahatsızlıklarını da tedavi ediyor. Kahve, özellikle yağ yakma konusunda inanılmaz bir etkiye sahip. Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için hem lezzetli hem de sağlıklı bir ürün. Sizi istediğiniz kiloya ulaştıracak Türk kahvesi diyeti ile lezzetli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kahve diyeti listesine uyarak verdiğiniz kilolara şaşıracaksınız ancak önemli bir rahatsızlığınız veya kahveye karşı hassasiyetiniz varsa doktorunuza danışmadan asla bu diyeti uygulamamalısınız.

 Fazla kilolara veda edin!

 Türk kahvesinin muhteşem kokusu ve lezzetiyle birlikte fazla kilolara 1 haftalık diyet programıyla ulaşabilirsiniz. Peki kahve diyeti nasıl yapılır? Her sabah 1 fincan şekersiz Türk kahvesi içip, listeye eksiksiz uyarak bu diyeti yapabilirsiniz. İşte kahve diyeti listesi:

Kahve Diyeti Nasıl Yapılır

Birinci gün:

Diyetin birinci günü öncelikle sabah 1 fincan şekersiz Türk kahvesi eşliğinde 2 dilim tam buğday ekmeği ve yağsız peynir tüketin. Diyet boyunca her sabah kahvaltınızı aynı şekilde yapacaksınız. Sabah öğününüzü tamamladıktan sonra öğle yemeğinde 1 dilim tam buğday ekmeğiyle 2 adet haşlanmış yumurta tüketmelisiniz. Akşam yemeğinde proteine ağırlık vererek ızgara et, tavuk veya balıkla birlikte mevsim sebzelerinin bulunduğu bol yeşillikli salata tüketebilirsiniz.

 

İkinci gün:

Sabah kahvaltısını birinci gün ile aynı şekilde geçirdikten sonra öğle yemeğinde yeşil salatayla 3 adet ızgara köfte tüketebilirsiniz. Akşam öğününüzde yağsız, tuzsuz ayran ve sınırlama olmadan sebze yemeği yiyebilirsiniz.

 

Üçüncü gün:

Bünyeniz yavaş yavaş kahve diyeti ile uyum sağlarken diğer günlerle aynı şekilde sabah kahvaltınızı yapın. Öğle yemeğinde salata ve 1 adet haşlanmış yumurta ile kendinizi sınırlamalısınız. Akşam ise tıpkı birinci gün olduğu gibi ızgara yapılmış et, tavuk veya balığı bol yeşillikli salatayla taçlandırarak tüketebilirsiniz.

 

Dördüncü gün:

Sabah kahvaltınızı listeye uygun şekilde geçiştirdikten sonra öğle yemeğinde bol limonlu salata ve 2 adet haşlanmış yumurta yemelisiniz. Akşam ise yağsız ve tuzsuz ayranınızla birlikte sınırsız sebze yemeği tüketerek Türk kahvesi diyeti ile geçirdiğiniz dördüncü günü sonlandırabilirsiniz.

 

Beşinci gün:

Diyetin son günlerine yaklaşırken sabah kahvaltınızı yapın. Öğle öğünü olarak salata ve ızgara balık tercih edin. Akşam ise iki ve dördüncü akşamlarda olduğu gibi sınırsız sebze yemeği ve yağsız, tuzsuz ayran tüketin.

 

Altıncı gün:

Türk kahvesi diyeti etkisini gösterirken kahvaltınızı yapın. Öğle yemeğinde sadece ızgara tavuk tüketin. Akşam yemeğinde bir önceki gün aynı öğünde uyguladığınız programı uygulayın.

 

Yedinci gün:

 Diyete veda ederken son gününüzü de aynı sabah kahvaltısıyla geçirmelisiniz. Öğle yemeğinde yağsız, tuzsuz ayran ve sınırsız sebze yemeği tüketirken akşam yemeğinde ise ızgara et ve sınırsız salata ile kahve diyetini sonlandırın.

 

Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Benzer Konular

Yorumlar (0)