Kilo Vermek İçin Bitkiler

 Doğa her türlü derde şifa olacak bitkilere sahiptir. Doğada bulunan sayısız bitkinin her biri farklı farklı birçok problemi tedavi edici özelliktedir. Özellikle kilo vermek isteyenler için de zayıflatan bitkiler büyük bir önem arz ediyor. Bitkiler sayesinde kilo vermek eziyet olmaktan çıkıyor ve sağlığınıza zarar gelmeden hayal ettiğiniz kiloya ulaşabiliyorsunuz. Bitkilere karşı herhangi bir alerjiniz veya kronik bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan tüketmemelisiniz. İşte kilo vermenize yardımcı olacak 5 bitki:

 1- Zerdeçal

 Zayıflatan bitkiler arasında hem hızlı yağ yakımı sağlayan hem de karaciğer ve safra kesesine fonksiyonel destek veren zerdeçal düzenli kullanımda kilo vermeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda antioksidan oluşu da vücutta detoks etkisi yapıyor. Toz halinde aktarlarda bulabileceğiniz zerdeçal yoğurtla karıştırılarak haftada iki gün sabah ve akşam, yemeklerden 1 saat önce tüketilebilir. Bu zerdeçal karışımı sizi tok tutarken aynı zamanda sindiriminizi kolaylaştırarak yağ yakmanızı sağlayacak.

 2- Tere

 Yeşil bitkilerin faydaları saymakla bitmiyor. Tere bitkisinin yaprak kısımları yani bilinen ismiyle tere otu da sizi tok tutarken aynı zamanda vücudunuzu hastalıklardan da koruyacak. Bu şifalı bitkiyi sofralarınızdan eksik etmemelisiniz. Tere, sadece limonla tüketildiğinde zayıflatıcı etkisini daha çok gösterecek, ayrıca cevizle birlikte tüketildiğinde de sizi daha tok tutacaktır.

 3- Zencefil

 Hastalandığımızda ilk koştuğumuz bitkilerden biri de zencefil. Adeta şifa deposu olan bu güçlü bitki zayıflamanıza da zannettiğinizden çok daha fazla yardım ediyor. Metabolizmayı hızlandıran zencefil, ödemlerinizi de atmanızı sağlayacak. Zencefilin zayıflatıcı etkisini görmek için çay halinde tüketmelisiniz. 1 bardak su ve bir dilim limon ile kaynatacağınız zencefili daha sonra bardağa süzün ve bir tatlı kaşığı bal ilave edin. Bu çayı günde sadece 1 defa için. Zayıflatan bitkiler arasında yer almasına rağmen fazla zencefil tüketimi zararlı olabileceği için düzenli kullanım için doktorunuza danışabilirsiniz.

4- Yeşil Çay

 Metabolizmadaki etkisi en bilinen bitkilerden biri olan yeşil çay zararlı toksinleri temizleyecek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacak. Hazımsızlık gibi problemlere de şifa olan yeşil çay her gün 1 bardak tüketilebilir. Birkaç damla limon ile yeşil çay tatlandırılabilir. Böylece yağ yakımı da hızlanacaktır.

5- Maydanoz

 Maydanoz hem yaprakları hem de sapı ile zayıflatan bitkiler arasında etkisi oldukça yüksek olan lezzetli bir bitki. Sabah kahvaltılarınızda mutlaka tüketmeniz gereken bu bitki kabızlık, şişlik gibi problemlere son verecek. Maydanozu her gün, sabah akşam tüketebilirsiniz. Ayrıca saplarını su ile kaynatıp süzerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz ancak maydanoz suyunu her sabah sadece 1 bardak içmelisiniz. Bitki halini tüketmenizde herhangi bir sakınca yok ama maydanoz suyunu asla aşırı dozda tüketmemelisiniz.

Kilo Vermek İçin Bitkiler

Benzer Konular

Yorumlar (0)