Prp Saç Tedavisi

Prp saç tedavisi genetik etkenler, yaşlanma, dolaşım bozuklukları, çevresel faktörler, dengesiz beslenme, sigara kullanımı ve bazı kozmetik ürünlerin kullanılmasından ötürü oluşan yağlanma, saç dökülmesi ve kepeklenme gibi sıkıntıları, kişinin kendi kanında var olan bazı onarıcı maddelerin direkt olarak saçlı bölgelere transfer edilmesi ile tedavi etme esasına dayalıdır. Prp saç tedavisi sırasında kişinin kanında bulunan ve Growth faktör yani büyüme faktörü olarak adlandırılan bu yapılandırıcı ve onarıcı malzemeler, birbirinden ayrıştırılıp saçlı bölgeye napaj ve mezoterapi yöntemleri ile enjekte edilmektedir.

Prp Ayrıştırması Nasıl Yapılır?

Hastadan alınan yaklaşık 10cc gibi çok az miktarda bir kan, santrifüj adı verilen cihaza yerleştirilmektedir. Sonrasında cihazın çok yüksek devirlerde çalışmasından ötürü iki adet madde elde edilir. Bunlar Planet Poor Plasma ( PPP ) ile Platelet Rich Plasma ( PRP ) maddeleridir. Bu maddeler Palatet bakımından oldukça zengin maddelerdir ve tamda saç köklerine gerekli olan yeni hücre yapılanmalarını, hızlı beslenmeyi ve verimli kan dolaşımını sağlıyorlar. Bu yapılandırma sayesinde anlatmış olduğumuz tüm etkenler ve bu etkenlerden doğan sorunlara çözüm sağlanıyor.

Prp Saç Tedavisi Kaç Seans Sürüyor?

Kişilerin ihtiyaçlarını belirlemek bu tür tedavilerin en zor yanlarından biridir. Kişinin yaşı, uygulama yapılacak yer ve bu sorunla ne kadar süredir baş ettiği gibi birçok etken göz önüne alınarak uzman tarafından doğru bir tedavi şekli belirlenmelidir. Ancak genel olarak bakıldığında bu seansların minimum 3 ve maksimum 6 olduklarını görüyoruz. Nadirde olsa bazı durumlarda idame tedavisi işleminin yaklaşık 6-8 ay sonrasında bir seanslık etkili güçlendirme uygulaması yapılabilir. Ancak bu bilgilerin kesin olarak netlik kazanması için muayene şarttır.

Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Kan alımı, hasarlı bölgelerin dezenfekte edilmesi, kanın santrifüje edilmesi, lokal anestezik kremlerin kullanımı, uygulanacak derinin temizlenmesi ve PRP işleminin uygulanması şeklinde gelişen bir prosedür bulunuyor. Bu prosedür ortalama 30 dakika ile 45 dakika arasında bir süreye tekabül etmektedir. Ayrıca işlem tamamlandığında ne günlük aktivitelerini etkileyecek bir durum nede sosyal yaşantınızı kısıtlayacak bir durum oluşmamaktadır. Bu nedenle işlemden hemen sonra günlük yaşantınıza devam edebiliyorsunuz.

Prp Saç Tedavisi

Benzer Konular

Yorumlar (0)