Saç Ekimi ile Ekilen Saçların Çıkması Garanti midir ?

Saç ekiminin en önemli aşamalarından biride, ekilen saçların kesin bir şekilde çıkıp çıkmayacağıdır. Öncelikle belirtelim ki, ekilen saçlar çıktığı zaman kesinlikle dökülmemelidir. Yoksa verilen bütün emekler, harcanan zaman, çekilen eziyet ve harcanan bütün paralar boşa gider. Bu nedenle donör bölgeden alınan saç köklerinin yeni bölgeye nakledildiği zaman büyük bir ustalık ve titizlik ile yapılması gerekir. Saç ekimi ile ekilen saçların çıkması garanti midir diye baktığımızda, bunun tek bir nedene bağlı olmadığını görüyoruz. Bu nedenle kesin olarak bu soruya evet veya hayır diyemeyiz. Ancak gerekli önlemler alınması halinde saç çıkması garanti edilebilir. Ancak ekim öncesi, ekim sırası ve sonrasında gerekli olan özen gösterilmezse, saçların çıkması garanti olmaz ve eğer saç çıkarsa da pek sağlıklı olmayacağından kalıcıda olmaz.

 

Saç Çıkmasını Garantilemek İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Saç ekimi yapılırken kullanılan donör bölge iki kulak arasındaki bölgedir. Buranın donör bölge olarak kullanılmasının nedeni ise, bu bölgedeki saçların her insanda ömür boyu süren bir kalıcılığa sahip olmasıdır. Dünyadaki en çok saç dökülmesi yaşayan insanlarda bile bu saçlar dökülmez. Bu nedenle dünya genelindeki en iyi saç ekim uzmanları bile saç nakli yaparken bu bölgeyi kullanır. Çünkü bu saç kökleri genetik olarak ömür boyu dökülmeyecek bir şekilde tasarlanmıştır. Bunun için mikrofue saç ekimi yaptıktan sonra saçların çıkması garantidir. Ancak işlem sonrası saçların doğal bir yapıda olması için cerrahi operasyonun usta ellerle yapılması gerekir. Ülkemizde ise saç ekimi konusunda neredeyse tüm hekimler kendini bu konuda kanıtlamış uzman kişilerden oluşmaktadır.

Saç ekiminin ilk çıktığı dönemlerde biraz büyük parçalar halinde yapıldığından, sonuçlar pek tatmin edici olamıyordu. Ancak günümüzde uygulanan özelliklede fue saç ekimlerinde saçlar tek tek, eşit sıklıkta, homojen ve kalıcı olarak ekilebilmektedir.  Genel olarak bakıldığında saç ekimleri doğru kişiler ve ortamlarda yapıldığı takdirde, saçları çıkması garantidir. Bu birazda saç ekimi yaptıracak kişiyle alakalı bir durumdur. Yani saç ekimi yaptırırken önem verilmelidir. Bu nedenle ekim yapılacak yeri ararken biraz seçici davranılmalıdır ve ekimi yapacak uzmanın becerisi hakkında bilgi toplamalıdır. Bunun için en etkili yöntem ise orada daha önce saç ektiren kişilerin tavsiyelerini dinlemektir. Sizde saç ekiminden sonra saçlarınızın garantili bir şekilde çıkmasını istiyorsanız, mutlaka ekim yaptıracağınız yeri seçerken dikkatli olmalısınız.

Saç Ekimi ile Ekilen Saçların Çıkması Garanti midir ?

Benzer Konular

Yorumlar (0)