VAJİNUSMUS’A ÇÖZÜM

Hayatımızı karartan, boşanmalara sebep olan, mutsuzluk sebebi vajinismusa çözüm o kadar kolay ki şaşıracaksınız. Neden bunca yıl bekledim diyeceksiniz.

 

Öncelikle bu kadar kolay çözülebilir problemin ne kadar çok yaşandığına bakalım isterseniz. Türkiye’deki her 10 kadından 1’inde vajinismus rahatsızlığı var. Cinsel problemlerin % 68’i vajinismus sebebi ile yaşanıyor. Ve maalesef ki bu problem toplum içinde bir tabu, gizli bir durum gibi anlaşıldığından çözüme hep uzak kalınıyor. En büyük çözümsüzlük sebebi de inkâr etmek ile başlıyor. Özellikle cinsel konularda ne bayan ne de erkek problemi reddediyor, sebebi de kendinde eksiklik hissetmek ve eşinin gözünde güçsüz görünmek. Bunlardan sakınmak anlamında kendi bilinçaltında problemi gizliyor, gizlendikçe büyüyor ve maalesef ki birçok birliktelik sırf bu sebeple sona eriyor.

 

Cinsellik konusu ilişkilerin temel taşıdır. Ülkemizde maalesef birçok sebeple cinsellik hep tabu olarak görülmüş ve her geçen gün cinsel problemler sebebi ile yaşanan mutsuz birliktelikler artmıştır. Doğru ve hakkı ile yaşanan cinsellik birlikteliği yıkılmaz hale getirmektedir.

 

Ülkemizde yine maalesef ki bayanların % 70’i orgazm yaşamamıştır. Bu rahatlamayı bilmeyen bayan mutsuz bayandır. Erkekler fizyolojik yapı gereği cinselliği otomatik şekilde yaşarlar ama bu tarz bayanları cinsellik konusundan sürekli uzaklaştırır. Üstüne bir de bayanda vajinismus var ise işte o anda küçük görülen bir birey haline gelir.

 

Hayatınızı karartan, mutsuz eden, birlikteliğinizi sarsan vajinismusa çözüm bilinenin aksine aslında çok kolaydır

 

Çözüm için size birkaç başlangıç taktiği vereceğim. Problemin çözümünde en önemli adım, problemin varlığını kabul etmektir Bu sayede rahatsızlığınızı kendiniz analiz edebileceksiniz.

 

Birinci adım çözümün aslında çok basit olduğunu anlamanızdır. Tamamen psikolojik olan bu sıkıntı gerçekten de çok kolay şekilde çözülebilir. Sonuç yeni bir hayat olacak.

 

Vazgeçmeyin… Her bireyin psikolojisi farklıdır. Bu sebeple çözüm süreci kişiye göre değişir. Ama problemi kabul edip gerçekten çözüm isterseniz adım adım yeni hayata yelken açacaksınız. Gelişmeler bazen beklenen hızda olmayabilir, kesinlikle vazgeçmeyin…

 

En önemli konu, problemin varlığını kabul ettikten sonra bunu eşiniz ile konuşun ve mutlaka desteğini alın. Unutmayın ilişki iki kişiliktir ve belki de problemin sebepleri arasında eşinizin davranışları da vardır. İlk adımdaki bu paylaşımdan sonra eşiniz sizinle aynı safa geçecek ve çözüme katkısı bulunacaktır.

 

Tembellik yapmayın. Çözüm yolunda her adımı, sıkılmadan, umutsuzluğa kapılmadan, ısrarla uygulayın. Bugüne kadar yaşadığınız ve büyük görünen birçok problemin aslında küçük problemler olduğunu adım adım göreceksiniz. Bunun için emek vermeye değer diye düşünüyorum.

 

Son taktik hayal edin… Tamamen çözüme ulaştığınızda nasıl bir hayatınız olacağını hayal edin ve buna eşinizi de katın. Bu sayede kavuşacağınız pozitif enerji çözümü hızlandıracaktır.

 

Bütün bu aşamalardan sonra vajinismusa çözüm yolunda en büyük adımı attınız zaten. Her rahatsızlıkta olduğu gibi bir hekime başvurmak önemlidir. Yukarıda bahsettiğim aşamaları geçtikten sonra basit uygulamalar size artık yeni bir hayatı sunacaktır.

 

Vajinismusa çözüm bu kadar basit iken hayatımızı karartmak artık doğru tercih olmamalı.

VAJİNUSMUS’A ÇÖZÜM

Benzer Konular

Yorumlar (0)