YÜZ GÜZELLİĞİ İÇİN ÖNERİLER

Yüz güzelliği her bakımlı kadının vücudunda en çok dikkat ettiği durumdur. Bakımlı, kendine özen gösteren bir insan kuşkusuz ki önce yüzünden anlaşılır. Bu yazımızda yüz güzelliği için birtakım önerilerde bulunacağız. İşte yüzünüze mükemmel güzelliğe kavuşturacak o öneriler:

·         Limon cilt bakımı ve yüz güzelliği için mucizevi bir besindir. Sabahları uyandığınızda aç karnına içeceğiniz bir bardak ılık suya birkaç damla limon suyu damlatmanız cildinizi içten besleyecek bir uygulamadır. Bu sayede vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmış olursunuz ve yüzünüzde oluşacak sivilce ve siyah noktaları en aza indirgersiniz.

·         Yüz güzelliğiniz için türk kahvesinden yararlanabilirsiniz. Birkaç damla limon suyuna biraz türk kahvesi karıştırın. Daha önce yıkadığınız temiz yüzünüze sürün ve 15 dakika ile yarım saat arasında yüzünüzde bekletin. Bu maske hem siyah nokta ve sivilcelerinize iyi gelecek hem de yüz tonunuzu eşitlemenize yardımcı olacaktır.

·         Nem cildin en büyük dostudur. Yüzünüzü ve cildinizi nemlendirerek beslemelisiniz. Cilt kendini en fazla uyurken yeniler. Bu sebeple gece yatmadan önce yüzünüze iyice temizlemeli ve cilt tipinize en uygun kremle nemlendirerek beslenmesine yardımcı olmalısınız.

·         Buzun cilde ve özellikle yüze sayısız faydası vardır. Sabahları kalktığınızda ya da gece uyumadan önce buz küplerini yüzünüzde bekletmeniz ve küçük hareketlerle masaj yapmanız hem kan dolaşımını hızlandıracak hem de daha gergin ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

·         Güzel ve sağlıklı bir yüz için makyajdan olabildiğince uzak durmalısınız. Eğer çalışan bir kadınsanız ya da zamanınızın büyük bir kısmını dışarda geçiriyorsanız evde oturduğunuz günler hiç makyaj yapmamalı ve yüzünüze dinlenmesi için zaman ayırmalısınız. Ayrıca makyaj yaptığınız günler eve gelir gelmez yüzünüzdeki makyajı silmeli ve yüzünüzün nefes almasına izin vermelisiniz. Makyajın yüzünüzdeki gözeneklerini tıkayıp nefes almasına engel oluduğunu unutmayın.

·         Yüz bakımı ve güzelliği için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Yatmadan önce yüzünüze süreceğiniz hindistan cevizi yağı yüzünüzü besleyecek ve nemlendirip yumuşcık olmasını sağlayacaktır. Ayrıca göz çevrenize geceleri badem yağı sürmeniz yorgunluk ve uykusuzluktan oluşan göz altı morluklarına karşı büyük bir önlem oluşturur.

·         Yüz bakımınızda gül suyu mucizesinden faydalanın. Gül suyunun yüze sayısız faydaları vardır. Gül suyu tıkanmış gözenekleri temizler, sivilceleri kurutur ve cildin sıkılaşmasına katkı sağlar. Ayrıca mat cilde parlaklık verir ve cilt tonunun eşitlenmesine katkı sağlar.

·         Yüz temizliğinde sabun kullanmak cildinizin kurumasına sebep olacaktır. Bu nedenle yüz tipinize uygun temizleme ürünleri kullanmanız yüzünüzün nem dengesi için çok önemlidir.

YÜZ GÜZELLİĞİ İÇİN ÖNERİLER

Benzer Konular

Yorumlar (0)