Zayıflamak İçin Genel Tavsiyeler

Aslında vücudunuzu istediğiniz forma sokmak düşündüğünüz kadar zor değil. Her şey kafada bitiyor! Kararlı olursanız, yapamayacağınız şey yok. Sizlerle bu yazımızda fazla kilolardan kurtulmak için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Hem de tek başınıza, doğal yollarla! Aman diyelim, o zayıflama haplarına kanmayın. Siz zayıflayabileceğinize inandıktan sonra başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Öncelikle beslenme konusuna dikkat ediyoruz!

Aç kalarak zayıflamaya çalışmak kesinlikle sağlıklı bir yöntem değil. Ancak yediğimize içtiğimize dikkat etmeliyiz. Fast foodlardan biraz uzak durup sağlıklı besinlere yönelmek ile işe başlayabilirsiniz. Ha bir de tabii ki beş öğün yemek yenmeli. Üç ana öğünün arasına iki ara öğün muhakkak sıkıştırılmalı. Herhangi bir için sağlıklı bir menüyü sizlerle paylaşalım: Sabah kahvaltıda bir haşlanmış yumurta, muhakkak yağsız beyaz peynir, domates, salatalık ve zeytin tüketiyoruz. Çok aşırıya kaçmamak koşulu ile tereyağ, bal ve reçelle kahvaltınızı renklendirebilirsiniz. Eğer sağlam kahvaltı yaparsanız gün boyu dinç kalır ve sürekli bir şeyler atıştırmaya meyilli olmazsınız. Sıkı bir kahvaltının ardından öğlene doğru kazınmaya başlayan karnınızı ufak atıştırmalıklar ile avutabilirsiniz. Bunlar kuruyemiş; ceviz, fındık, badem ya da meyve olabilir. Ama dediğimiz gibi, doymak amacı ile tüketmeyeceğiz bunları, yalnızca midemizi bastırmak için atıştıracağız. Öğlen de tıpkı sabahki doyurucu, protein ve vitamin dolu şeyler tüketmelisiniz. Yine et & balık ürünleri olabilir ancak mutlaka yanında salata gibi bir destekçi olmak zorunda. İçecek konusunda ise gazlı içeceklerden ve alkolden mümkün olduğunca sakınmalısınız. Akşamüstü yine karnınızın acıkmaya başladığını hissettiğinizde, tıpkı öğleden önce olduğu gibi yine kuruyemiş ya da meyve tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise mutlaka et ya da sebze tüketilmeli. Sırf et tüketmek genelde daha çok et yemeye ittiği için mutlaka yanında garnitür olmalı. Ve bağırsaklar için mutlaka çorba içilmeli. Akşam yemeğinin ardından uyumadan önce benim karnım kazınır diyorsanız, kendinizi durdurun! Sadece yatmadan bir saat önce yoğurt, meyve ya da meyveli yoğurt gibi hafif şeyler yiyebilirsiniz. Zayıflamak için tatlılardan, çikolatalardan, leziz tatlardan fedakarlık etmeniz gerekiyor.

Bol sıvı tüketimi önemli!

Hem sağlıklı bir cilt hem de zayıflamak için bol bol su içmek gerekiyor. Bir su şişesi edinin ve gün boyu yanınızdan ayırmayın.

Hareket de gerek!

 

Her şey boğazımızı kısmak ile olmuyor. Harekete geçmek gerek! Düzenli yürüyüşler ve egzersizler ile işe başlayabilirsiniz. Zayıflamak için en ideal spor etkinliklerinden biri de koşmak. Yürüyüş ve egzersizler ile kendinizi koşuya hazır hale getirdikten sonra sabahları koşuya çıkabilirsiniz. Sporunuzu düzenli bir şekilde yapmaya başladıktan sonra farkı siz de göreceksiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak düşündüğünüz kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken yaşantınıza birazcık dikkat etmek. Sağlıklı bir hayat tarzını benimsediğiniz an fazla kilolardan kurtulmak çok kolay oluyor.

Zayıflamak İçin Genel Tavsiyeler

Benzer Konular

Yorumlar (0)